9 marca 2020 Udostępnij

Jak uprawiać marihuanę z nasion

Jeśli zastanawiasz się nad uprawą marihuany, może zastanawiasz się, od czego zacząć. Możesz uprawiać rośliny z nasion lub stworzyć klon rośliny z cięcia. Aby podjąć decyzję, weź pod uwagę plusy i minusy nasion w porównaniu z sadzonkami:

 • Uprawa z cięcia istniejącej rośliny zasadniczo klonuje roślinę, więc wiesz, co dostajesz. Jeśli sklonujesz roślinę żeńską, dostaniesz roślinę żeńską.
 • Chociaż technicznie możesz sklonować automatycznie kwitnącą odmianę, zazwyczaj nie jest to warte zachodu, ponieważ klon nie daje prawie takich samych plonów. Jeśli chcesz wyhodować automatycznie kwitnącą odmianę, kup nasiona.
 • Jeśli nie kupisz nasion feminizowanych, które mają bardzo duże prawdopodobieństwo, że wyrosną na rośliny żeńskie, nie możesz po prostu stwierdzić, czy są to nasiona dla męskiej czy żeńskiej rośliny. Musisz posadzić kiść nasion, poczekać, aż będziesz mógł stwierdzić, czy jest to męska czy żeńska roślina, a następnie pozbyć się męskich roślin.
 • Nie możesz też określić szczepu rośliny, patrząc na nasiona, więc jeśli nie wiesz, z jakiego szczepu pochodzą nasiona, nie masz pojęcia, jaki szczep będzie produkować.
 • Rośliny z nasion są na ogół bardziej żywotne. W rzeczywistości, czasami hodowcy uprawiają sadzonki i pozwalają im przejść do nasion, aby ożywić genetykę rośliny.

Jak nabyć nasiona lub sadzonki

Zazwyczaj można znaleźć nasiona konopi indyjskich na sprzedaż w większości poradni w miejscach, gdzie uprawa konopi indyjskich na własny użytek jest legalna. Można również znaleźć hodowców, którzy sprzedają sadzonki/klony. Możesz spodziewać się zapłacić 50 dolarów do 100 dolarów za paczkę dziesięciu nasion. Kupując nasiona lub sadzonki, przeczytaj etykiety i wszelkie inne informacje podane przez producenta na jego stronie internetowej lub w jego katalogu, aby upewnić się, że otrzymujesz odpowiednie nasiona lub sadzonki (szczep) dla roślin, które chcesz uprawiać.

Przy zakupie nasion lub sadzonek, oto kilka kluczowych cech, które należy wziąć pod uwagę:

 • Feminizowane nasiona: Prawie wszystkie nasiona sprzedawane przez renomowane firmy są feminizowane, ale upewnij się, że są. Nasiona te są specjalnie traktowane, aby wyrosnąć na rośliny żeńskie.
 • Automatyczne kwitnienie lub fotoperiod: Rośliny automatycznie kwitnące są łatwiejsze, ponieważ wchodzą w fazę kwitnienia po określonej liczbie tygodni, niezależnie od cyklu światła/ciemności. Jeśli jesteś początkujący, poważnie rozważ przejście na rośliny automatycznie kwitnące.
 • Tło genetyczne: Jeśli nasiona pochodzą z dobrze ugruntowanej odmiany, takiej jak O.G. Kush lub Bubble Gum lub krzyżówki, należy podać tło genetyczne.
 • Mieszanka: Mieszanka reprezentuje procent trzech gatunków - sativa, indica i ruderalis. Wszystkie odmiany autokwitnące zawierają pewien procent ruderalisu, który jest odpowiedzialny za samokwitnący charakter rośliny.
 • Plonowanie w pomieszczeniach zamkniętych: Liczba gramów bud na metr kwadratowy rośliny w uprawie indoor.
 • Wydajność w uprawie indoor: Liczba gramów pąków z rośliny (po wysuszeniu) w uprawie outdoor.
 • Wysokość rośliny w uprawie indoorowej: Krótsza niż w uprawie polowej.
 • Wysokość rośliny w uprawie przyziemnej: Krótsza niż w uprawie polowej: Wyższa niż w uprawie polowej.
 • Czas do zbiorów: Przybliżona liczba tygodni po kiełkowaniu kwiat powinien być gotowy do zbiorów.
 • Potencjał: Procentowa zawartość CBD i THC.
 • Efekt: Rodzaj doświadczenia, jakiego można się spodziewać przy spożyciu produktu z rośliny.

Poznaj prawa dotyczące kupowania konopi

Przed zakupem nasion lub sadzonek konopi indyjskich należy zapoznać się z przepisami prawa krajowego, stanowego, wojewódzkiego i lokalnego dotyczącymi zakupu, sprzedaży, posiadania i transportu nasion lub sadzonek przez granice. Zasady i przepisy znacznie się różnią:

 • W niektórych krajach europejskich prawo zabrania uprawy konopi indyjskich, ale nasiona są legalne, co jest dość mylące. Możesz kupować i jeść nasiona marihuany, ponieważ nie są one psychotropowe, ale nie możesz ich kupić, aby uprawiać marihuanę. Inne kraje w Europie, takie jak Niemcy, mają swoje własne prawa dotyczące nasion.
 • W Kanadzie, gdzie marihuana jest legalna na poziomie federalnym, nasiona mogą być wysyłane przez linie prowincjonalne.
 • W Stanach Zjednoczonych, w niektórych stanach, w których marihuana jest legalna, możesz kupić nasiona w niektórych dyspozytorniach lub innych miejscach, aby uprawiać rośliny tak długo, jak długo przechowujesz je w tym stanie. W innych stanach można zabronić sprzedaży nielicencjonowanym hodowcom. Wysyłka lub transport nasion przez granice państwowe lub międzynarodowe jest nielegalny, chociaż kilka renomowanych sklepów internetowych z nasionami wysyła je do osób, które odniosły sukces.

Jeśli zdecydujesz się kupić nasiona online i zlecisz ich wysyłkę do Ciebie, dokładnie zbadaj sklep i sprawdź opinie, aby upewnić się, że mają solidne doświadczenie.

Sadzonki są zazwyczaj traktowane w podobny sposób jak nasiona w miejscach legalizowanych. Mogą być dostępne w niektórych dyspozytorniach lub punktach sprzedaży za opłatą za odbiór lub dostawę. Nie wolno im przekraczać linii stanów USA ani granic międzynarodowych. Można kupować pojedyncze rośliny oraz mieszać i dopasowywać szczepy. Ceny są różne i często zależą od wielkości rośliny. Sadzonki (klony) kupujcie tylko z renomowanego źródła, które rozumie właściwe krzyżowanie szczepów dla stabilności. Krzyżowanie wsteczne polega na zapylaniu rośliny jedną z jej roślin macierzystych w celu promowania stabilności płciowej, tak aby w przypadku rośliny żeńskiej, podczas kwitnienia nie przekształciła się ona w mężczyznę.

Zarówno nasiona, jak i klony często można kupić w miejscach handlowych już w danym stanie.

Jak kiełkować nasiona konopi indyjskich

Kiełkujące nasiona wymagają ciemnego otoczenia, które wynosi około 70 stopni. Istnieje wiele sposobów kiełkowania nasion (w glebie, w mokrym ręczniku papierowym, w zatyczkach startowych). Można je również zasiać bezpośrednio do gleby w ogrodzie lub w pojemniku, o ile gleba jest lekka i puszysta, dzięki czemu korzenie mogą łatwo rosnąć w dół, a łodyga może przebić się przez glebę. Nasiona należy sadzić na głębokość około 1/4 do 1/2 cala i przykrywać je luźno glebą.

Jak przeszczepiać rośliny marihuany

Podczas przesadzania dowolnej rośliny, niezależnie od tego, czy pochodzi ona z nasion czy z klonu, należy obchodzić się z nią delikatnie, uważając, aby nie uszkodzić korzeni. Wyśrodkuj roślinę w doniczce i posadź ją wystarczająco głęboko, aby całkowicie pokryć bryłę korzeniową w glebie. Jeśli roślina jest związana z korzeniami, można delikatnie podjudzać korzenie, aby zachęcić do wzrostu na zewnątrz. Zapakuj swoją glebę lub inne medium wzrostu w dół wokół korzeni wystarczająco dobrze, aby wspierać roślinę, podczas gdy nowe korzenie rosną, ale nie tak mocno, że gleba ogranicza wzrost korzeni zewnętrznych. Podlewaj glebę dookoła korzeni.

Marzena

Redakcja plusliga-kobiet.pl