17 stycznia 2017 Udostępnij

Kosmetyki naturalne do twarzy

Kosmetyki naturalne w ostatnich latach wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Szczególnie takie, które pozwalają dbać o zdrowy wygląd cery i odbudowę komórek skóry. W ten sposób poprawia się zdecydowanie jej elastyczność oraz jędrność. Kosmetyki naturalne do twarzy to nasza szansa na piękny wygląd. Jakie ich rodzaje są obecnie dostępne na rynku?

Kremy naturalne na dzień i na noc

Po 25 roku życia skóra będzie tracić elastyczność oraz jędrność. Pielęgnacja kremem jest niezbędna, jeśli chce się utrzymywać jej należyty stan. Kremy pielęgnacyjne najczęściej są nam oferowane jako takie na dzień i na noc. Oba mają swoje zadanie do wykonania. Warto zainwestować w dobre komplety kosmetyków. trzeba pamiętać by skład tych kosmetyków miał charakter organiczny. Naturalne kosmetyki są dla naszej skóry najlepsze i zadbają o dostarczenie mikroelementów i witamin. Pozbawione będą chemicznych dodatków. Zadaniem kremu naturalnego na dzień jest tworzenie bariery ochronnej, która ma chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wiatr czy mróz oraz nadmiar promieni UV będą niszczyć skórę, wysuszają i przyczyniają się do jej starzenia. Kremy na dzień zabezpieczają przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego. 

Kremy naturalne na noc przywracać będą nawilżenie skórze, które mogła w ciągu dnia utracić. Dlatego konsystencja kremów jest najczęściej bardziej tłusta. Kolejnym zadaniem będzie regeneracja naskórka i jego odbudowanie. Odbywa się to poprzez zaaplikowanie odpowiedniej dawki mirkoelementów i witamin, które przez noc będą się dostawać do głębokich warstw skóry. 

kosmetyki mineralne

Krem 30+ i krem 60+

Istnieją kremy naturalne, które przeznacza się dla osób w konkretnym wielu. Najbardziej popularne są kremy 30+ oraz kremy 60+ Różnią się one pod kątem składu a także działania. im skóra starsza tym więcej potrzebuje nawilżenia oraz witamin, które doprowadzą do jędrności. Kremy naturalne mają skład komponowany z darów natury. Roślinne pochodzenie składników doskonale wpływają na stan skóry. 

Peeling naturalny do twarzy

Peeling naturalny jest przygotowywany w oparciu o drobinki pochodzenia organicznego. Dzięki temu mamy gwarancje, że nasza skóra nie ma styczności z chemicznymi i sztucznymi dodatkami. Jest to piasek, kawa czy cukier trzcinowy. Zadaniem drobinek zawartych w naturalnym peelingu będzie złuszczenie martwego a także zrogowaciałego naskórka. Dzięki temu krem będzie aplikowany po dobrze wykonywanym peelingu i wtedy lepiej wchłania się w skórę. w ten sposób skóra przyjmuje więcej cennych witamin i mikroelementów.

Zobacz ofertę podkładów mineralnych Earthnicity 

Aleksander

Redakcja plusliga-kobiet.pl