30 stycznia 2017 Udostępnij

Aloes na utratę wagi

Aloes, a właściwie sok z aloesu, poprawia trawienie i wzmacnia organizm, co przekłada się na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Jego działanie odchudzające to bezpośredni efekt wszechstronnego, dobrodziejskiego wpływu na nasz organizm. Dobry jest sam aloes, jak i nalewka z niego.

Aloes a metabolizm

Aloes przyspiesza przemianę materii tak w jelitach, gdzie wspomaga trawienie, jak również na poziomie komórkowym przyśpieszając przemiany energetyczne zachodzące na tym najniższym poziomie.

Zobacz również: Aloes zwyczajny - działanie i właściwości >>

Oczyszcza i przeczyszcza

Soki i nalewki z aloesu mają działanie przeczyszczające i początkowo stosowało się je głównie w przypadku zaparć. Ten fakt można wykorzystać dla skutecznego detoksu organizmu i przyspieszeniu jego pracy w celu usunięcia złogów znajdujących się w układzie pokarmowym. Zalęgające tam resztki są dal nas toksyczne. Trzeba jednak działać ostrożnie, ponieważ nadużywanie aloesu, rośliny nie występującej u nas naturalnie, może powodować dokładnie odwrotne efekty. Jest to silny lek, więc należy z niego korzystać w odpowiedni sposób.

Dwutygodniowe odchudzanie

Zalecana jest przede wszystkim dwutygodniowa kuracja odchudzająca oparta na aloesie. Można przeprowadzić dwie takie kuracje jedna po drugiej, ale nie więcej. W czasie kuracji poprawie ulegnie tempo przemiany materii oraz dokona się oczyszczenie. Wykorzystamy do niej sok lub nalewkę z aloesu., które będziemy zażywać w ilości jednej łyżeczki przed każdym z głównych posiłków w trakcie dnia. Sok można pić rano i wieczorem, a nalewkę w trochę większej ilości przed obiadem.

 

Oskar

Redakcja plusliga-kobiet.pl